31 martie, 2016

Firește că nu pot povesti nimic concret, dar absolut nimic, despre noile proiecte, dar vă confirm aici că ele există, sunt în lucru și cărțile vor avea atât lansări, cât și alte prezentări media, plus alte lucruri interesante și noi inclusiv pentru pentru mine. Fac aceste precizări deoarece foarte mulți copilași isteți, foarte multe mămici și bunici, ba chiar și tătici, multe doamne educatoare și învățătoare, m-au întrebat despre cărțile noi. M-am retras mult în munca de designer la firma noastră, dar uite că nu scap de povara dulce numită ilustrație de carte. Cărțile se vor lansa începând din luna iunie și până anul viitor.
Ca să nu dezamăgesc, pun aici câteva ilustrații cu cățeluși, fără legătură cu noile cărți, dar în totală legătură cu o carte personală, la care lucrez numai în timpul liber și care se va lansa la o dată comunicată din timp pe site, pe blog, facebook, etc. Proprietarul ilustrațiilor este www.dexign.ro.

ilustratie-de-mirela-pete1

Ilustrație originală de Mirela Pete. Proprietar www.dexign.ro Dexign

ilustratie-de-mirela-pete2

Ilustrație originală de Mirela Pete. Proprietar www.dexign.ro Dexign

 

 

12 Responses so far.

  1. Diana spune:

    Succese!
    Catelusii din aceasta rasa (ilustrati) sunt dintre cei cu o personalitate tare… interesanta. 🙂 Sunt convinsa ca povestea va fi pe masura si va face deliciul copiilor mici si mari. 🙂
    Imbratisari cu drag!

    • Mirela spune:

      Diana, ce surpriză frumoasă, prezența ta fiind mereu aducătoare de bucurie! 🙂
      Da, rasa beagle are atât exemplare frumoase, cât și o inteligență pe măsură! Și personalitate, categoric. 😀
      Am speranța că povestea va întregi aspectul lor plăcut, plus că vor fi scene ca în benzile desenate, din loc în loc. 😉
      Te îmbrățișez cu drag, la rându-mi! 😛

  2. IB spune:

    Vai de mine( cum ar zice fii-mea, cu accent),ce dragalasi sunt!Cel mai mult imi place la personajele ilustratiilor tale ca-s expresive. Adica nu spui: ce catei frumosi!, ci spui: uite ce privire are fiecare! 😉

    • Mirela spune:

      Stii ca am avut mereu emotii privitor la expresivitatea personajelor mele, dar mi se confirma, iata, ca au multa expresivitate si recunosc ca si povestea din spate ma ajuta! 🙂
      Multumesc! Si e tare dulce fetita ta cu accent! 😉

  3. Monica spune:

    Sa inteleg ca eroul cartii va fi un frumos catel din rasa beagle, sau mai multi? va fi o cartea tare cautata, e o rasa frumusica foc si foarte cautata. Mult succes si abia astept cartea.

    • Mirela spune:

      Aici este întradevăr un beagle… sau mai mulți! Cartea la care lucrez acum, însă, e cu totul alta și nu voi spune nimic despre ea până în momentul lansării, mai precis până după lansare! Mulțumesc, să fie!!!

  4. Aurora spune:

    Extraordinar, cat e de frumos! Esti o artista desavarsita, te consider un grafician de excepţie, un ilustrator cu mult simţ artistic, pasiune şi dăruire pentru tot ceea ce creezi. Succes in tot ce vei realiza!

  5. Zina spune:

    Ce priviri deștepte! ☺

    Spor la noua carte, dragă Mirela!

    • Mirela spune:

      Mulțumesc frumos, Zina draga! De fapt sunt mai multe cărți, aceasta va fi și ea acolo, printre celelalte! 😉
      Spor și ție în toate! Și un weekend superb îți doresc! 🙂

  6. -X- spune:

    Cat suspans !
    Nu cumva lucrezi la o carte cu dezvaluiri politice sau din lumea financiara ?! 🙂

    • Mirela spune:

      Nu m-ar tenta asa ceva, hahah! 🙂
      E vorba exclusiv de confidentialitatea fata de client, dar se va deconspira totul la lansarea cartii! 🙂

Leave a Reply